Zoeken
RTL Nieuwspanel onderzoekt: 'Veel zorgen om geplande btw-verhoging boeken'
Mensen maken zich voor zichzelf met name veel zorgen over hogere prijzen voor boeken en tickets voor (theater)voorstellingen

RTL Nieuwspanel onderzoekt: 'Veel zorgen om geplande btw-verhoging boeken'

Gepubliceerd op 11 juni, 2024 om 10:01, aangepast op 11 juni, 2024 om 14:57

Het RTL Nieuwspanel heeft onderzocht hoe haar leden kijkt naar de geplande BTW verhoging op boeken en andere culturele zaken. De resultaten zijn veelzeggend, 'bijna driekwart (73 procent) van de deelnemers aan het onderzoek is tegen de verhoging, een vijfde (20 procent) is vóór'. 'Dat maakt dat ik voor mijn gevoel buiten de maatschappij kom te staan. Dat me iets heel belangrijks in het leven wordt weggenomen.' Een ander: 'Mensen met een lager inkomen kunnen zo niets meer doen.'.

Ook als het gaat om de zorgen voor de sectoren die mogelijk getroffen worden, scoren de boekensector en theatersector het hoogst. 43 procent van de deelnemers zegt zich zorgen te maken over de gevolgen van de btw-verhoging voor deze sectoren. 'De boekensector heeft het al moeilijk.'

Lees de RTL Nieuwspanel onderzoeksresultaten
Meer actueel
Nieuw in Rainbow: maart

Nieuw in Rainbow: maart

Het is weer zover: er zijn nieuwe boeken! Kijk snel wat er deze maand in Rainbow verschijnt.

Lees meer »

Nieuw in Rainbow: december

Nieuw in Rainbow: december

Vers van de pers! Er zijn weer vier heerlijke nieuwe boeken verschenen deze maand.

Lees meer »

5 lessen uit 'Alles is f*cked' van Mark Manson

5 lessen uit 'Alles is f*cked' van Mark Manson

Mark Manson kijkt naar onze relaties met geld, entertainment, internet; en hoe een teveel aan iets goeds ons alleen maar miserabeler maakt. Hij daagt ons uit om eerlijker tegen onszelf te zijn en verbinding te maken met de wereld op manieren die we zelf waarschijnlijk nog niet hadden bedacht.

Lees meer »

8 boeken om verliefd op te worden

8 boeken om verliefd op te worden

Zwijmel deze Valentijnsdag weg bij de mooiste liefdesverhalen

Lees meer »

Blijf op de hoogte

Volg onze sociale media voor het laatste nieuws