Zoeken
RTL Nieuwspanel onderzoekt: 'Veel zorgen om geplande btw-verhoging boeken'
Mensen maken zich voor zichzelf met name veel zorgen over hogere prijzen voor boeken en tickets voor (theater)voorstellingen

RTL Nieuwspanel onderzoekt: 'Veel zorgen om geplande btw-verhoging boeken'

Gepubliceerd op 11 juni, 2024 om 10:01, aangepast op 11 juni, 2024 om 14:57

Het RTL Nieuwspanel heeft onderzocht hoe haar leden kijkt naar de geplande BTW verhoging op boeken en andere culturele zaken. De resultaten zijn veelzeggend, 'bijna driekwart (73 procent) van de deelnemers aan het onderzoek is tegen de verhoging, een vijfde (20 procent) is vóór'. 'Dat maakt dat ik voor mijn gevoel buiten de maatschappij kom te staan. Dat me iets heel belangrijks in het leven wordt weggenomen.' Een ander: 'Mensen met een lager inkomen kunnen zo niets meer doen.'.

Ook als het gaat om de zorgen voor de sectoren die mogelijk getroffen worden, scoren de boekensector en theatersector het hoogst. 43 procent van de deelnemers zegt zich zorgen te maken over de gevolgen van de btw-verhoging voor deze sectoren. 'De boekensector heeft het al moeilijk.'

Lees de RTL Nieuwspanel onderzoeksresultaten
Meer actueel
De mooiste boeken door en voor vrouwen

De mooiste boeken door en voor vrouwen

Het is Internationale Vrouwendag! 

Lees meer »

Lees het boek en kijk de film

Lees het boek en kijk de film

Wist jij dat heel veel van onze boeken zijn verfilmd?

Lees meer »

Zo leer je jezelf nu écht goede gewoontes aan

Zo leer je jezelf nu écht goede gewoontes aan

In Dingen anders doen vertelt en onderzoekt Lianne hoe makkelijk of moeilijk het is om te stoppen met het scrollen langs social media of chocola inhaleren, om meer te sporten, geconcentreerder te werken en een opgeruimder huis te hebben.

Lees meer »

8 boeken die je weer in de liefde laten geloven

8 boeken die je weer in de liefde laten geloven

Het is bijna Valentijnsdag, tijd om in de romantische sferen te komen! 

Lees meer »

Blijf op de hoogte

Volg onze sociale media voor het laatste nieuws