Zoeken
Ik ben alles: 8 boeken voor de Boekenweek
Het is Boekenweek! Dit zijn de mooiste boeken bij het thema 'Ik ben alles'

Ik ben alles: 8 boeken voor de Boekenweek

Gepubliceerd op 11 maart, 2023 om 11:51, aangepast op 24 mei, 2023 om 11:55

Deze week ontvang je bij besteding van ten minste €15,- aan Nederlandstalige boeken het gratis Boekenweekgeschenk. Het thema is dit jaar ‘Ik ben alles’, waarmee we de pluriformiteit van onze identiteit vieren. Juist een boek stelt ons in staat om onszelf en anderen beter te leren kennen.  Door in de huid te kruipen van personages die we niet zijn of kennen en ons onder te dompelen in culturen, geloofsovertuigingen, seksualiteiten of leefwijzen die de onze (nog) niet zijn. Verzonken in een boek is je identiteit even grenzeloos als je inlevingsvermogen. Je bent alles wat je denkt. Je bent alles wat je voelt. Je bent alles wat je nastreeft, wat je liefhebt, waar je van droomt. Je bent alles.

Natuurlijk hebben we een aantal boeken op een rijtje gezet die aansluiten bij dit thema!

Boeken
John Green - Een weeffout in onze sterren
John Green

The New York Times #1 Bestseller, bekroond met vele literatuurprijzen

Matt Haig - Middernachtbibliotheek
Matt Haig

Een betoverende en hartverwarmende roman

Angie Thomas - The Hate U Give
Angie Thomas

#1 New York Times bestseller

Liesbeth Smit - Echte vrouwen krijgen een kind
Liesbeth Smit

In Nederland krijgt ongeveer een op de vijf vrouwen geen kinderen, om verschillende en zeer persoonlijke redenen. Liesbeth Smit beschrijft hoe het is om als vrouw anno nu geen kinderen te hebben.

Roanne van Voorst - Ooit aten we dieren
Roanne van Voorst

Een onmisbaar boek voor vegetariërs, flexitariërs én overtuigde vleeseters

Rebecca Makkai - Een stralende toekomst
Rebecca Makkai

Een meeslepend verhaal over het leven in rampzalige tijden.

Kurban Said - Ali en Nino
Kurban Said

De liefdesgeschiedenis tussen Ali, een jonge adellijke moslim, en Nino, dochter van een christelijke zakenman. Een adembenemend liefdesverhaal tussen twee culturen.

Meer actueel
Een zomers avontuur in de Cotswolds

Een zomers avontuur in de Cotswolds

Ben jij ook zo dol op de boeken van Jill Mansell? Heerlijke romantische verhalen, perfect om deze zomer mee op vakantie te nemen! 

Lees meer »

8 oorlogsverhalen om nooit te vergeten

8 oorlogsverhalen om nooit te vergeten

Lees deze maand de meest aangrijpende oorlogsverhalen

Lees meer »

Rainbow bestaat 40 jaar!

Rainbow bestaat 40 jaar!

Dit najaar viert Rainbow feest, want we bestaan 40 jaar! Om dat te vieren brengen we 6 speciale edities uit van boeken die in geen enkele boekenkast mogen ontbreken.

Lees meer »

Back to school: 8x lezen voor je lijst

Back to school: 8x lezen voor je lijst

De zomervakantie is weer voorbij en het is tijd om terug naar school te gaan. Dit zijn de leukste boeken om te lezen voor je lijst!

Lees meer »

Blijf op de hoogte

Volg onze sociale media voor het laatste nieuws